Futboll Sport

MOMENT EMOCIONUES NË “US OPEN”/ Nadal “shpërthen” në lot kur shikon këtë (VIDEO)

Rafael Nadal fitoi Grand Slamin e 19-të në karrierë, pasi mposhti rusin Daniil Medvedev në një nga finalet më të mëdha të US Open.

Rafa Nadal nuk kurseu lotët kur një video shfaqte të gjitha sukseset gjatë karrierës së tij.

Fitorja e 33-vjeçarit bën që ai të afrohet edhe më shumë me Roger Federer sa i përket Grand Slameve të fituara, me Nadal që ka 19 ndërsa tenisti zviceran 20.

“Ka qenë një nga netët më emocionuese në karrierën time në tenis”, tha Nadal.

“Ka qenë një finale e mahnitshme. Ka qenë një ndeshje e çmendur”.

Related posts

U GODIT ME PLUMB NË KOKË/ Dalin detaje të reja nga vrasja e liderit të ultrasve të Lazios

Delo.autor

DOPIETË DHE PËRMBYSJE/ Mbappe regjistron statistika të “çmendura” tek PSG

Delo.autor

YLLI BRAZILIAN NË QENDËR TË POLEMIKAVE/ CR7 zbulon: Shpresoj që Neymar të luajë me…

Delo.autor

Leave a Comment