Futboll Seria A Sport

“NDIHEM ENDE MIRË FIZIKISHT”/ Mertens flet mbi të ardhmen: Dua të vazhdoi të luaj në…

Dries Mertens ka kontratë deri në vitin 2020 me klubin e Napolit. 32 vjeçari përflitej për një largim të mundshëm nga klubi italian, dhe destinacioni i tij i ardhshëm do të ishte Amerika ose Kina.

Por këtyre zërave i ka dhënë fund belgu, i cili në një intervistë për “Corriere dello Sport” u shpreh se ka ende për të dhënë dhe ndjehet mirë fizikisht.

“ Ndihem ende mirë fizikisht dhe dua të vazhdoi në nivele të larta në një kampionat të rëndësishëm pavarësisht moshës. Kam shumë për të dhënë”.

Napoli? “Për momentin nuk e imagjinoj dot veten në një klub tjetër, por është ende herët për të folur”, përfundoi Mertens.

Related posts

ETRIT Berisha tek Lilë? Atalanta u kthen përgjigjen përfundimtare francezëve

Isa.Autor

Allegri: Giorgio Chiellini e ka përfunduar sezonin

Sadik.Autor

Zidane: Është e qartë se dështuam, unë jam përgjegjës

Q.Autor

Leave a Comment