Futboll Seria A Sport

NDRYSHON LËVIZJEN/ Ja kuptimi i festës dhe gjestit të Ronaldos pas golit

Juventusi po fiton 3-2 përballë Napolit në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Serie A.

Listës së golashënuesve nuk kishte si t’i mungonte Cristiano Ronaldo që me një kthesë fantastike mposhti portierin kundërshtar.

Por akoma edhe më surprizuese ishte festa e CR7, i cili në ndryshim nga herët e tjera bëri një gjest duke treguar kuadratin e VAR-it.

Kuptimi i lëvizjeve të portugezit ishte që tifozët nuk duhet të festojnë para kohe pasi VAR-i mund ta anulojë golin.

Ronaldo në këtë mënyrë ka ironizuar teknologjinë pasi javën e parë ai shënoi por VAR-i ndërhyri duke i anuluar golin për pozicion jashtë loje.

Related posts

PIRLO E NIS ME VRIONIN/ “Maestroja” konfirmon bomberin shqiptar

Delo.autor

E FUNDIT/ “FSHF” reagon ashpër ndaj dhunës: Shteti nuk ka marrë asnjë masë, në këto kushte…

Delo.autor

WOLFSBURG/ Dikur shpallej kampion i Gjermanisë, sot rrezikon rënie nga kategoria

Sadik.Autor

Leave a Comment