Futboll Seria A Sport

NË TRE JAVË NUK KA MARRË ASNJË PIKË/ Kërcënohet nga tifozët presidenti i klubit të Serie A… (FOTO)

Sampdoria e ka nisur në mënyrën më të keqe kampionatin këtë sezon, teksa në tre javët e para nuk ka arritur të marrë asnjë pikë.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Eusebio Di Françesko ka realizuar vetëm një gol, ndërsa ka pësuar nëntë.

Kjo situatë është bërë e padurueshme nga tifozët e klubit, të cilët shikojnë si fajtorin kryesor për situatën e krijuar presidentin Masimo Ferrero.

Gjatë natës një shkrim kërcënues është shfaqur në portën hyrëse të CasaSamp, e cila shërben për të mirëpritur futbollistët në moshë të re. “Ferrero famëkeq, ruaj krahët”.

Image

Ndërkohë, për këtë situatë kanë nisur hetimet, teksa janë sekuestruar kamerat e zonës për të bërë të mundur identifikimin e autorëve, ndërsa shpresa e presidentit është që ekipi të nisë dhe të ndryshojë sjellje në fushë.

Related posts

8 PARAQITJE NË 5 VITE/ Largohet nga Barcelona Douglas Pereira, ja historia e çuditshme

Delo.autor

VËZHGIMI TEK INTER/ Ja kush është makthi tek “zikaltrit”

Isa.Autor

Zidane: Kush e njeh futbollin e di se Benzema është tepër i mirë

Q.Autor

Leave a Comment