Futboll Seria A Sport

SAMPDORIA-INTER/ Trajneri Conte kërkon fitoren e 6-të rradhazi në kampionat

Të paktë kanë qënë ata që kanë menduar se fillimi i kampionatit do ta gjente Interin në këtë lloj forme. Ekipi i Contes nga ndeshja në ndeshje po bind në të gjitha aspektet. 5 javë kampionat 5 fitore radhazi. 10 gola të shënuar, vetëm 1 i pësuar. Më mirë se kaq nuk mund të niste aventura zikaltër e ish-trajnerit të Juves. Suksesi në derbi dhe ai ndaj Lazios e ka motivuar akoma edhe më shumë skuadrën. Takimi i rradhës do të jetë kundër Sampdorias.

Këta të fundit po përjetojnë një moment tepër negativ, vendi i fundit në renditje, vetëm 1 fitore dhe 4 humbje, 3 pikë të grumbulluara. Një nisje aspak e mirë. Në letër është Inter favorit i madh i kësaj sfide, por sidoqoftë në kushtet në të cilat ndodhet kundërshtari kujdesi duhet të jetë i madh, pasi vendasit sigurisht do të tentojnë të reagojnë, madje dhe një barazim do të ishte rezultat i kënaqshëm për Sampdorian. Conte pritet të bëjë disa ndryshime me Alexis Sanchez që mund ta nisë ndeshjen ndaj Sampit që nga fillimi, ndërsa Lukaku mund ta nisë nga stoli.

Related posts

“HUMBA NUHATJEN DHE SHIJEN”/ E fejuara e Ruganit tregon makthin e Koronavirusit

Delo.autor

“TIFOZËT ZIKALTËR GJEJNË FAJTORIN”/ Interi në revoltë për të larguar “kokë e krimit”

Isa.Autor

NGA VINICIUS JUNIOR TEK LUKA JOVIC/ “Këmbët e freskëta” të Zidane për sprintin final drejt titullit të La Ligas

Delo.autor

Leave a Comment