Futboll Kategoria Superiore Sport

SFIDA E PARË HISTORIKE PAS KUALIFIKIMIT/ Vllaznia e pëson nga një penallti në Champions League për femra

Vllaznia e Femrave luajti ditën e sotme sfidën e parë historike, në turin 1/32 të Champions League, pasi u kualifikua si e para në grup.

Përballë skuadrës daneze të Fortuna Hjorring, vajzat shkodrane u mundën minimalisht 0-1, vetëm nga një penallti në pjesën e dytë.

Në fraksionin e parë, Vllaznia provoi që në minutat e para, ndërsa shanse pati edhe Fortuna, që në 45 minuta goditi dy herë shtyllën.

Në të dytën, Fortuna sulmonte më shumë, dhe vetëm në minutën e 67-të, fitoi një penallti pas një ndërhyrje të gabuar brenda zone.

Nga pika e bardhë e mori përsipër Moler, e cila nuk gaboi. Deri në minutat e fundit, Vllaznia u duk e pafuqishme për të barazuar, por ndërkohë mbajti portën të paprekur nga goli i dytë.

Kujtojmë se ndeshja e kthimit do të luhet në fushën e danezeve, ndaj Vllaznia ka ende shanse për kualifikim.

Related posts

E BUJSHME/ Ja lojtarët që kanë shënuar për të dy skuadrat në “El Clasico”

Isa.Autor

“FESTA E FUNDVITIT”/ Inter paralajmëron rivalët: Do të arrijmë t’i shkelim të gjithë, objektivi ynë…

Isa.Autor

SUPERKUPA E SPANJËS/ “MAGJIA” Toni Kroos, gjermani shënon nga goditja e këndit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment