Futboll Kategoria Superiore Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Pazar në Gana, Skënderbeu prezanton talentin 18-vjeçar… (FOTO)

Klubi i Skënderbeut ka prezantuar ditën e sotme zyrtarisht, afrimin e fundit në merkato.

Bëhet fjalë për mesfushorin e qendrës, Emanuel Kofi Esien. 18-vjeçari, i cili luan edhe me ekipin U-21 të Ganëës, ishte paralajamëruar si afrim te korçarët që në muajin gusht, ndërsa tashmë ai ka firmosur për 3 vite tek “ujqërit e dëborës.

Esien është bashkuar ditën e sotme me Skënderbeun, ndërsa do të jetë gati për takimin e javës së katërt ndaj Tiranës.

NJOFTIMI I SKËNDERBEUT

KF Skënderbeu ka nënshkruar sot me talentin Ganez Emmanuel Kofi Essien.

18-Vjeçari i cili luan në qëndër të mesfushës ka nënshkruar sot kontratën që e lidh me klubin bardhekuq për 3 vitet e ardhshme.

Essien është pjesë e ekipin Under21 të kombëtares Ganeze.

——————————

PROFILI I LOJTARIT:

Emri: Emmanuel Kofi Essien

Vëndlindja: Kumasi, Gana

Datëlindja: 2 Korrik 2001

Gjatësia: 1.72 M

Pesha: 68 Kg

Pozicioni: Mesfushor

Related posts

BULLGARI-KOSOVË/ Kristian Dimitrov përmbys SHIFRAT ndaj “Dardanëve”, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

ZYRTARE/ Xhemalaj i bashkohet Teutës, rikthim i bujshëm në Durrës (FOTO)

bora.autor

Dalipi flet për problemet: Ja si është situata me Çanin dhe Telushin

Sadik.Autor

Leave a Comment