Futboll Kombëtarja Kosova Sport

U LARGUA NGA KLUBI TURK/ Samir Ujkani kërkohet nga skuadra e Serie A…

Samir Ujkani ka një eksperiencë të gjatë në futbollin italian, ku ka veshur fanellat e Palermos, Novarës dhe Genoas në Serinë A, ashtu si edhe të Latinës, Cremoneses e Pisës në Serinë B.

Së fundmi nga mediat italian përflitet për një rikthim të tijin në Serie-A.

Është skuadra e Torinos që ka shfaqur interes për portierin kosovarë. Ai shikohet  nga skuadra torineze si njeriu ideal për të zëvendësuar Salvatore Sirigun.

Skuadra e fundit ku Ujkani ka qenë pjesë, është ajo e Rizersporit në Turqi.

Ku e nisi mirë por u përjashtua nga klubi e në fillim të sezonit prishi dhe kontratën.

Related posts

LIVE/ Shqipëri-Moldavi, nis sfida

Delo.autor

“TRADHTI” në Kombëtare/ AJETI shtang me deklaratën: Dua të jem në dhomë me SHAQIRIN

Isa.Autor

FLAMURTARI-KUKËSI/ Trajneri Duro synon fitoren në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment