Bundesliga Futboll Sport

“ÇMENDURI” NË MERKATON E VERËS/ Kampionët e Bundesligas kërkojnë të marrin shërbimet e dy lojtarëve të Juventus…

Bayern Munich është përforcuar gjatë kësaj vere me disa emra ‘big’ si, Pavard, Hernadez, Coutinho e Perisic.

Por siç raportohet nga mediat gjermane, kampionët e bundesligës po përgatiten të bëjnë dhe një lëvizje të fundit në këtë merkato, madje me një lëvizje ata kërkojnë të marrin dy lojtarë të një skuadre.

Është dyshja e Juventus, Mario Mandzukic dhe Emre Can që kanë përfunduar në listën e dëshirave të Bayern.

Dyshja nuk do të kenë vend në planet e Maurizio Sarri, pas rikthimit të Higuain dhe ardhjes së Ramsey e Rabiot në skuadër.

Kështu, bavarezët po synojnë të shfrytëzojnë situatën e vështirë të tyre dhe të nënshkruajë para mbylljes merkatos.

Related posts

Nga Seedorf te Ranocchia, këto janë blerjet më të shtrenjta të dimrit në Itali

Q.Autor

RIKTHIM I BUJSHËM NË SERIE A/ Buffon pranon kushtet që i ka vënë Juventusi

Delo.autor

Ronaldo te Juventusi, feston Allegri: Si do të luajë? Si gjithmonë, duke bërë gola

Isa.Autor

Leave a Comment