Futboll Kosova Sport

U MPOSHTËN PAS 16 NDESHJESH/ Do të mungojë përballë Malit të Zi ylli i “Dardanëve”…

Kosova është mposhtur për herë të parë pas 16 ndeshjesh.

“Dardanët” humbën me rezultat 5-3 në Southampton përballë Anglisë në ndeshjen e rëndësishme për fatet e kualifikimit në Kampionatin Europian.

Megjithatë, gjatë kësaj ndeshje, arbitri ndëshkoi 5 lojtarët e Kosovës me kartona të verdhë. Besar Halimi, Leart Paqarada, Fidan Aliti, Valon Berisha dhe Anel Rashkaj ishin të ndëshkuarit.

Për ndeshjen ndaj Malit të Zi, Kosovës do t’i mungojë Besar Halimi për shkak të kartonëve, ndërsa vendin e tij mund ta zërë Anel Rashkaj, i cili po kalon një moment të mirë.

Related posts

LIVE/ Higuain NUK DI TË SHËNOI, humbet 11-metërsh ndaj Juventusit (VIDEO)

Isa.Autor

Gomez nuk do të shkojë te Boca, Udinese destinacioni më i mundshëm

Q.Autor

(VIDEO) Roma në krizë, Sassuolo mer 1 pikë të artë në ‘Olimpico’

Q.Autor

Leave a Comment