Futboll Premier League Sport

U TRANSFERUA NË VERËN E VITIT 2014/ Mbrojtësi “kërcënon” Manchester United, ja deklarata e tij

Markos Rojo u transferua te Manchester United nga Sportingu i Lisbonës në verën e vitit 2014 për shumën e 20 milionë eurove.

Megjithatë aventura e mbrojtësit me “Djajtë e Kuq” mund të marrë fund në janar, pasi ai nuk ndihet i lumtur në skuadër.

Argjentinasi u aktivizua vetëm 6 ndeshje në sezonin e kaluar nga trajneri Solskjaer, dhe si pasojë e kësaj lojtari po shikon për një aventurë të re.

Diçka të tillë e komunikon edhe vetë 29-vjeçari i cili në një intervistë është shprehur: “Më duhet të luftoj për një vend në skuadër deri në dhjetor, por nëse nuk luaj atëherë do të largohem. Kualifikueset për Kupën e Amerikës janë në horizont dhe unë nuk dua t’i humbas ato”, theksoi mbrojtësi.

Në merkaton e verës Rojo ishte shumë afër kalimit tek Evertoni, por marrëveshja dështoi vetëm në minutat e fundit të merkatos dhe tani lojtari ka qëndruar te United, ku do të përpiqet për një vend në skuadër, të paktën deri në janar.

Related posts

NGA DEDE TEK ORGES SHEHI/ Ja si ndryshon formacioni i Kampionëve të Superiores…

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Është një titullar i padiskutueshëm, Diego Godin kërkon të largohet nga Inter në…

Delo.autor

BARAZIMI NDAJ SHAKTAR PËR CHAMPIONS/ De Vrij: Grupi mbetet i hapur, ndeshjet e ardhshme janë… deçizive

Delo.autor

Leave a Comment