Futboll Sport

ZVICËR-GJIBRALTAR/ Xhaka sërish kapiten në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Zvicrës dhe Gjibraltarit.

Pas barazimit 1-1 me Irlandën, Zvicra do të kërkojë pikët e plota për të ndryshuar pozicionimin në Grupin D.

Pas tri ndeshjeve, Zvicra ka grumbulluar pesë pikë dhe gjendet në pozitën e tretë. E dyta renditet Danimarka me tetë dhe prin Irlanda me 11.

Për dallim nga ndeshja e kaluar, përveç Xhakës që ishte dhe sërish është kapiten, në ndeshjen me Gjibraltarin startojnë edhe shqiptarët; Albian Ajeti e Admir Mehmedi.

Ndeshja do të nisë nga ora 18:00.

Formacionet ZYRTARE:

Related posts

E BUJSHME/ “Është si Aguero”, Kuman i bën Laportës kërkesën e madhe për Rei Manajn

Delo.autor

TAULANT XHAKA 1 VIT PA LUAJTUR/ Nga Kasami tek Zhegrova, 4 shqiptarët që do të sfidojnë Partizanin

Delo.autor

Evolucioni i topave të Botërorit nga viti 1930 e deri tek “sfera” e “Rusi 2018”

Sadik.Autor

Leave a Comment