2 SUPER GOLA DHE 1 KARTON TË KUQ/ Partizani-Teuta ndajnë pikët në “Selman Stërmasi”

Është mbyllur në barazim 1-1 sfida mes Partizanit dhe Teutës, e zhvilluar në “Selman Stërmasi” pa praninë e spektatorëve. Një përballje ku nuk munguan rastet e shënimit, teksa të kuqtë e mbyllën sfidën me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga mesfushori Romero në minutën e 36-të. Dy minuta më vonë, durrsakët arritën të gjenin golin e avantazhit me anë të Avdylit.

Kur u mendua që pjesa e parë do të mbyllej me epërsinë e Teutës, ishte Trashi që në sekondat e fundit, realizoi nga goditja e dënimit, i ndihmuar edhe nga portieri Frashëri.

Pavarësisht epërsisë numerike, në pjesën e dytë, Partizani u shfaq më kërkues, por pa arritur të gjejë rrugën e rrjetës. Një rezultat ky që duket se nuk kënaq asnjë nga skuadrat.