Futboll Kategoria Superiore Sport

3 DITË PAS INCIDENTEVE NË DERBIN E KRYEQYTETIT/ Zyrtarët e “Demave” hyjnë në “Selman Stërmasi”, ja prapaskenat

Tri ditë pas incidenteve në derbin Tirana-Partizani dhe veçanërisht pas deklaratës së presidentit të bardhebluve, Refik Halili, se në sektorin e tifozëve të kuq janë dëmtuar 180 stola, dje janë parë në ambientet e stadiumit “Selman Stërmasi” zyrtarë të kampionëve në fuqi.

“Panorama Sport” mëson se pak orë para se të niste takimi mes Tiranës dhe Shënkollit, që u luajt pa praninë e tifozëve, përfaqësuesit e Partizanit me një bllok në dorë dhe aparat fotografik, kanë verifikuar të gjitha dëmet në tribunat H1 dhe H2, ku qëndruan “Ultras Guerrils”.

Ashtu siç ka ndodhur edhe më parë, duke bërë përllogaritjen për stolat e dëmtuar, klubi i Partizanit do të dëmshpërblejë Tiranën për atë që ndodhi.

Related posts

Zidane e paralajmëron Lopeteguin: Kur je trajner i Realit, duhet të fitosh gjithçka

Isa.Autor

Botërori 2018/ Këta janë pesë lojtarët që u ka rënë vlera nga paraqitja SKANDALOZE

Isa.Autor

PO ZHVILLON SEZONIN E TIJ TË 17-TË SI PROFESIONIST/ Flet Cesc Fabregas: Nuk ndihem si 20 vjeç, por jam gati për…

Delo.autor

Leave a Comment