Futboll Sport

74 VJEÇ, POR NUK DUKET/ Trajneri Reja feston ditëlindjen në Stamboll: Më bëni dhuratë fitoren ndaj Turqisë (VIDEO)

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Edy Reja ka festuar 74-vjetorin e lindjes ditën e djeshme.

Në hotelin ku ishte grumbulluar skuadra kuqezi, i gjithë ekipi i ka bërë një surprizë duke i sjellë një tortë me qirinj.

Reja ka mbajtur edhe një fjalim, duke u shprehur se ndjehet shumë  ri në kokën e tij.

“Sekrekti im është që kam qënë gjthmonë me të rinjtë dhe jam i ri në mendje. Nuk ka lidhje mosha. Është një mundësi e madhe që të jem në moshën që jam dhe të kem mundësi akoma që të jap nga vetja. Por unë edhe marr shumë nga ju. Nesër dua edhe një dhuratë nëse është e mundur. Jo për mua por për ju. Kemi akoma mundësi të përmirësohemi,“-u tha Reja lojatrëve.

Ditën e sotme në 20:45 Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të luajë kundër Turqisë në “Şükrü Saracoğlu Stadium (Istanbul)”, në sfidën e vlefshme për kualifikueset të Europianit 2020.

Related posts

I JASHTËZAKONSHËM/ Shikojeni dhe shijojeni “MAGJINË” e realizuar të Dest ndaj SHBA-së (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME/ Roma dhe Juventus projektojnë shkëmbim, verdhekuqtë ofrojnë Xhekon për mesfushorin bardhezi

Delo.autor

LUKAKU, BARELLA DHE GODIN/ Ja si mund të jetë formacioni i Interit për sezonin e ri (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment