Futboll Sport

E PABESUESHME NGA TAJLANDA/ Shënojnë gol me roveshatë, futbollistët e godasin topin njëkohësisht (VIDEO)

Të shënosh një gol me roveshatë është e vështirë për një futbollist, por akoma më e vështirë është kur dy lojtarë bëjnë të njëjtën lëvizje.

Një gol me të vërtetë spektakolar është shënuar në kampionatin tajlandez, gol për të cilin nuk dihet se kush ishte lojtari që e shënoi.

Në përballjen midis Nakhon Ratçasima-Buriram, lojtarët vendas kanë bërë një finalizim perfekt në minutën e 94’ të ndeshjes.

Pas një krosimi të marrë nga e djathta, dy futbollistë njëkohësisht kërcejnë dhe e godasin topin me roveshatë duke e çuar në rrjetë. Një gol me të vërtetë shumë i bukur, por skuadrës vendase i vlejti vetëm për statistikë, pasi u mposht me rezultatin 2-3.

Për më shumë shikoni videon:

Related posts

Egjipt- Uruguaj/ Çfarë rasti ka humbur Luis Suarez! (VIDEO)

Sadik.Autor

ZBULON PRAPASKENAT/ Presidenti i Serie A: Interi refuzoi të zbresë në fushë ndaj…

Delo.autor

Mesfushori i REALIT e thotë hapur: MESSI më i miri në histori, por s’luaj me të

Isa.Autor

Leave a Comment