Europa League Futboll Sport

E PAZAKONTË NË EUROPA LEAGUE/ Maguire bëhet gazi i botës, mbrojtësi bën gafë (VIDEO)

Harry Maguire kaloi në verë nga Leicester te Man.United për një shifër rekord prej 80 milionë eurosh. Ai po luan me shiritin e kapitenit në ndeshjen kundër Partizanit të Beogradit në Serbi.

Një situatë mjaft e sikletshme u krjiua para fillimit të takimit. Mbrojtësi më i shtrenjtë në botë nuk iu bashkua gjyqtarëve dhe kapitenin kundërshtar për të ndarë fushat.

Gjyqtari i takimit e kuptoi se Maguire e kishte humbur krejtësisht dhe se nuk ishte i qartë se duhej t’i bashkohej atyre u detyrua ta thërriste. Anglezi nuk ka shumë faj, pasi nuk i ka qëlluar të jetë shpesh kapiteni.

Related posts

“NUK GJETËN ASGJË ME VLERË PËR TË VJEDHUR”/ Media prestigjoze angleze tallet keq me ish-yllin e Arsenal (FOTO)

Delo.autor

Frikë nga spiunët, Anglia ngre një mur 6 metra në Rusi. Kërkesa e çuditshme nga “tre luanët”

Sadik.Autor

Barazimi ndaj Tottenham, Klopp sulmon ashpër gjyqtarët

Q.Autor

Leave a Comment