Europa League Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ E pëson që në start, Arsenal lëkundet edhe në Europë (VIDEO)

Kur pritej reagimi i Arsenal 3 ditë pas disfatës në Premier League, ndaj Sheffield United, Topçinjtë janë ndëshkuar që në start të sfidës ndaj Vitoria Guimaraes, e vlefshme për takimin e tretë të Grupit F në Europa League.
Një aksion i shpejtë i portugezëve është finalizuar në mënyrë fantastike nga Edwards, i cili pasi dribloi mbrojtjen e çoroditur londineze, ka finalizuar saktë duke dërguar topin në rrjetë, 0-1 për Guimaraes.

Related posts

PËSOI ATAK KARDIAK NË FUSHË/ Ronaldo lutet për mesfushorin Eriksen: Chris, qëndro i fortë… (FOTO)

Delo.autor

TALENTI QË KËRKOHET NGA KLUBET E MËDHA/ Agjenti bën tifozët e Realit të ëndërrojnë: Mesfushori Kroos mund të luajë me…

Delo.autor

SFIDAT NDAJ LAÇIT DHE BYLIS/ Trajneri Lerda me ndryshime, ja dy formacionet e mundshme

Delo.autor

Leave a Comment