Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Shtyhet ndeshja e Serisë A, ja arsyeja…

Tashmë është zyrtare, sfida mes Breshas dhe Sasuolos nuk do të zhvillohet këtë fundjavë. Shkak është bërë ndarja nga jeta e presidentit të klubit të Sasuolos, Xhorxhio Skuinci, mbrëmjen e djeshme, në moshën 76-vjeçare.

Ka qenë vetë Liga e Serisë A, që nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare që njoftoi shtyrjen e ndeshjes për në muajin dhjetor.

Presidenti i Ligës së Profesionistëve të Serisë A ka aprovuar shtyrjen e ndeshjes mes Bresha-Sasuolo pas ndarjes nga jeta  të Xhorxhio Skuinçit, presidenti i Sasuolos.

LAPR1640-k3K-712x402@Gazzetta-Web_712x402-1

Takimi i vlefshëm për javën e 7-të të kampionatit, që duhej të luhej më 4 tetor në orën 20:45, do të zhvillohet më 18 dhjetor 2019 në orën 20:45″, shkruhej në komunikatë.

Related posts

Salah, pasi u shpall më i miri në Premierligë: “Ëndërroja kthimin në Angli që t’u tregoja të gjithëve se…

Sadik.Autor

“SKËNDERBEU ISHTE NJË TJETËR HISTORI”/ Mbrojtësi Vangjeli: Tirana nuk ka pika të dobëta, grupi duhet të…

Delo.autor

PËRGATITJET PËR SFIDËN NDAJ KUKËSIT/ Trajneri serb i Slavias së Sofias dhuron spektakël në “Air Albania” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment