Europa League Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Roma dhe “Djajtë e Kuq” ndalen me barazim, ja të gjitha rezultatet

U luajtën në orën 18:55, 11 sfidat e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Europës teksa nuk munguan rezultatet surprizë. Mançester Junajtid dhe Roma, që bëjnë pjesë në skuadrat pretendente për ta fituar këtë trofe, nuk shkuan më shumë se barazimi, në përballjet e sotme.

Skuadra e Solskjaer barazoi pa gola ndaj holandezëve të Alkmar, ndërkohë që Roma nuk shkoi më shumë se rezultati 1-1 në transfertë ndaj austriakëve të Volfsberger. Ndërkohë Porto i ka zhgënjyer të gjithë, duke u mposhtur me rezultatin 2-0 nga Feinordi.

REZULTATET LIVE:

Jang Bojs-Rejnxhërs 2-1

Fejnord-Porto 2-0

CSKA Moskë-Espanjol 0-2

Ferencvaraosh-Ludogorets 0-3

Sant Etien-Volfsburg 1-1

Oleksandria-Gent 1-1

Bashakshehir-Gladbah 1-1

Volfsberger-Roma 1-1

Liendl 51′ / Spinacola 27′ 

Beshiktash-Uolves 0-1

Braga-S. Bratislava 2-2

AZ Alkmar-Man. Junajtid 0-0

Related posts

Vllaznia në Kategorinë e Parë, reagon Edi Martini: Bota është e rrumbullakët FK Partizani

Sadik.Autor

“THE BEST”/ Van Dijk flet pasi dështoi të fitojë çmimin. Ja çfarë thotë për Messin…

Delo.autor

BARCELONA-VILLARREAL/ Messi titullar për herë të parë në këtë sezon (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment