Ndeshjet Live Sport

EURO 2020/ Kanë startuar 8 takimet e mbrëmjes, mësoni rezultatet dhe golat në kohë reale

Kanë startuar në orën 20:45, tetë takimet e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2020. Në fushë kanë zbritur edhe disa skuadra pretendente për ta fituar këtë trofe prestigjioz si Belgjika, Kroacia dhe Holanda, të cilat do të kërkojnë triumfin në shtëpi, për të siguruar sa më parë vendin e parë në grupet respektive.

Një përballje tepër interesante pritet të jetë dhe ajo mes Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë. Te përfaqësuesja maqedonase aktivizohen nga minuta e parë plot 4 futbollistë me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për Musliun, Ademin, Alioskin, dhe Elif Elmas. Më poshtë mund të ndiqni të gjitha rezultatet dhe golat në kohë reale, për të teta sfidat:

REZULTATET LIVE:

HOLANDË-IRLANDË E VERIUT 0-0

KROACI-HUNGARI 1-0

Modriç 5′ 

BELGJIKË-SAN MARINO 0-0

AUSTRI-IZRAEL 0-0

LETONI-POLONI 0-0

MAQEDONIA E VERIUT – SLLOVENI 0-0

RUSI-SKOCI 0-0

SLLOVAKI-UELLS 0-0

Related posts

LUFTËTARI-KUKËSI/ Gjirokastritët shtangin skuadrën e Shehit, realizojnë 2 gola për 9 minuta (VIDEO)

Delo.autor

DEBATI PËR FUTBOLLISTIN MË TË MIRË NË BOTË/ Pogba: “Pleshti” është mbi gjithë të tjerët…

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Atletico Madridi rinovon me yllin e skuadrës, ja klauzola e frikshme

Delo.autor

Leave a Comment