Futboll Kosova Sport

TRIUMFOJNË NDAJ GJIBRALTARIT/ 2 futbollistë debutojnë me fanellën e “Dardanëve” (VIDEO)

Kosova mposhti me rezultatin minimal 1-0 Gjibraltarin në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”. Goli i vetëm për dardanët u shënua nga mesfushori Florent Hasani. Kjo sfidë i vlejti trajnerit Shaland, për të parë gjendjen e lojtarëve në prag të përballjes tepër të rëndësishme ndaj Malit të Zi në dëtën 14 tetor.

Pjesa e parë e sfidës së sotme u mbyll në barazim 0-0, ndërkohë që goli i fitores u shënua në minutën e 68-të.

Hasani-600x360

Vlen për t’u theksuar se në përballjen e sotme, me fanellën e dardanëve, debutuan 2 futbollist, bëhet fjalë për mbrojtësit Arbenit Xhemajli dhe Ibrahim Dresheviç.

Related posts

(VIDEO) “Allah, Allah…”, komentatori arab çmendet pas supergolit të Messit

Q.Autor

FSHF TËRHIQET PËR DRITAT/ Ndryshon orari i ndeshjeve të Superiores, ja kur do të luhen sfidat e javës së 7

Delo.autor

MAKTHI MERR FUND/ FSHF merr vendimin për hedhjen e shortit të Superiores

Delo.autor

Leave a Comment