Futboll Seria A Sport

FITORJA NDAJ GENOAS NUK MJAFTON/ Trajneri Giampaolo drejt shkarkimit, ja kandidati kryesor

Fitorja e Milanit ndaj Xhenoas duket se nuk i mjafton Xhampaolos për të qëndruar në stolin e kuqezinjve.

Siç raporton “Gazzeta Dello Sport”, drejtuesit janë duke vlerësuar alternativat për të zëvendësuar Xhampaolon, i cili deri më tani nuk ka bërë një punë të mirë te Milani, që qëndron poshtë mesit të tabelës.

Emri i parë në listën e Maldinit dhe Bobanit, është ish-trajneri i Interit, Luçiano Spaleti, për të cilin Milani duhet të shpenzojë diçka më shumë.

Raportohet se po punohet për të bindur Spaletin që të marrë sa më shpejt drejtimin e skuadrës.

spaleti

Nga ana tjetër në listën e drejtuesve janë: Pioli, Ranieri, Rudi Garsia, apo dhe Prandeli.

Priten me interes të rejat, në kampin e Milanit, që nuk është i qetë në këtë fillim kampionati.

Related posts

Skandali i radhës vjen nga Premier League, kurdiset kalendari

Sadik.Autor

SHOKOHET JUVENTUSI/ Mesfushori që e duan të gjithë EMOCIONON me LAMTUMIRËN e tij

Isa.Autor

KRITIKON YLLIN E EKIPIT/ Jurgen Klopp: Nuk ka më atë ritëm si dikur, duhet të…

Delo.autor

Leave a Comment