GOL ME DORË NË FUNDIN E NDESHJES/ Arbitri e quan të rregullt pavarësisht protestave të shumta, ja rasti (VIDEO)

Një gol në minutat e fundit është gjithmonë emocionues, sidomos në rast se ai i jep fitoren skuadrës që mbështesni.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe në Japoni, në ndeshjen midis Sagan Tosu dhe Tokjos. Ndeshja po shkonte drejt përfundimit me rezultatin e barabartë, dhe atëherë kur të gjithë mendonin se ndeshja do të mbyllej me rezultatin 1-1, erdhi edhe goli i fitores.

Në minutën e 96’ të ndeshjes, Takashi Kanai, shënon një gol i cili i dha fitoren skuadrës vendase. Megjithatë goli që i dha fitoren Sagan Tosu, u shënua me dorë, por pavarësisht protestave të shumta të miqve, ai u quajt si i rregullt nga arbitri.