Futboll Sport

I “BIE” BURKA/ Futbollistet kundërshtare ndërpresin lojën dhe e ndihmojnë

Pesë futbolliste femra kanë ndaluar lojën e futbollit për të ndihmuar një lojtare kundërshtare, për të rregulluar mbulesën e saj.

Lojtaret e skuadrës nga Shabab Al-Ordon Club, Jordan e ndihmuan lojtaren rivale nga Klubi Amman, kur papritmas “rrëshqiti” hixhabi i saj.

Image

Pamjet tregojnë se gruaja reagon menjëherë në mënyrë që flokët e saj të mos duken nga spektatorët ndërsa lojtaret e skuadrës kundërshtare ndalojnë lojën për ta ndihmuar atë.

Ndërsa ulet në fushë dhe rregullon hixhabin e saj, tre kundërshtarët e saj vendosen rreth saj ndërsa dy të tjerë ecin për të krijuar një rreth të ngushtë.

Related posts

PRAPASKENA/ “I këshillova Man United Mbappe dhe Gabriel Jesus, por klubi më injoroi”

Isa.Autor

Jose kush? Hazard dhe Mourinho injorojnë njëri-tjetrin në prag të finales së FA Cup (FOTO)

Sadik.Autor

DUELI NË CHAMPIONS/ Tre sulmues në infermieri: Liverpool i “vrarë” kundër PSG

Isa.Autor

Leave a Comment