Futboll Sport

“JAM I LUMTUR PËR GOLAT…”/ Icardi hedh poshtë Interin: Ekipi më i mirë që kam luajtur është PSG-ja

Mauro Icardi pretendon se Paris Saint-Germain është ekipi më i mirë në të cilin ka luajtur ndonjëherë, pas dy golave që i shënoi të dielën në fitoren 4-0 të parisienëve kundër Marseille.

Sulmuesi argjentinas ka shënuar 6 gola në 5 ndeshje për PSG-në në ligë.

“Jam i lumtur për golat dhe për fitoren”, tha Icardi.

“Unë kam luajtur me kampionë të mëdhenj, por ky ekip i PSG-së është më i miri për të cilin kam luajtur. Ndihem mirë dhe mund të shënoj shumë gola”, shtoi ai.

Icardi është i huazuar nga Interi te PSG-ja deri në fund të edicionit aktual, por klubi francez e ka mundësinë për ta blerë argjentinasin në përfundim të sezonit për një shumë prej 70 milionë eurove sipas marrëveshjes së huazimit mes palëve.

Related posts

Largimi i Sanchez, Arsenal hidhet në ‘sulm’ për Aubameyang

Q.Autor

“TITULLIN ËSHTË MIRË TA MARRIM NË FUSHË”/ Egbo: Nëse ndërpritet atëherë e marrim edhe në…

Delo.autor

Justine Mattera nudo në Instagram… tregon format perfekte përpara “Xhiros çiklistike të Italisë”

Sadik.Autor

Leave a Comment