Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

KEIDI BARE U GRUMBULLUA ME SHQIPËRINË/ Malaga kërkon shtyrjen e ndeshjes, ja shkaku

Keidi Bare u grumbullua nga Edi Reja, për dy ndeshjet që Shqipëria do të luajë kundër Turqisë dhe Moldavisë.

Megjithatë ky grumbullim nuk i ka bërë mirë klubit të Malagës, ekip në të cilin aktivizohet lojtari shqiptar. Malaga do të luajë në këtë fundjavë me Kadiz, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 11 në La Liga2.

Tek spanjollët mungojnë shumë lojtarë, për shkak se janë grumbulluar me kombëtaret e tyre. Në këtë situatë drejtuesit e Malagës, kanë kërkuar tek Federata Spanjolle e Futbollit, që ndeshja e fundjavës të shtyhet për një ditë tjetër, për shkak të mungesave të shumta.

Related posts

PARA NDESHJES CHAMPIONS/ Akuza të forta nga Holanda: Ju tregojmë lojtarin e 12-të në fushë për Real Madridin

Delo.autor

Nostalgji, Pelé publikon “leckën” e shqelmuar për herë të parë

Sadik.Autor

PO SHKËLQEN NË BUNDESLIGA/ Klubi i madh evropian interesohet për Milot Rashicën

Delo.autor

Leave a Comment