Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luan ndeshja Juventus-Bologna. Rezultati 2-1

Po zhvillohet ndeshja e orës 20:45, e vlefshme për javën e tetë të Serisë A, mes Juventusit dhe Bolonjës.

Bardhezinjtë vijnë pas fitores ndaj Interit dhe duan të vazhdojnë rezultatet e mira në kampionat. Bolonja nga ana tjetër do të luajë shanset e saj në Torino, ndaj një Juve të frikshme.

Sarri këtë ndeshje ka zgjedhur ta nisë me Rabiot në mesfushë, Bernardeski pas sulmuesve dhe Higuainin së bashku me Ronaldon të avancuar.

 

 

LIVE/ Juventus – Bologna 2-1

 

MINUTA 54/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Miralem Pjanic.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 26/ Bologna barazon shifrat me golin e shënuar nga Danilo.

MINUTA 20/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

VIJON MERKATO/ Bartomeu e lë derën hapur për firmën me Pogba

Sadik.Autor

LËSHON RRJETAT NË ITALI/ Monaco kërkon të “rrëmbejë” yllin e “Zonjës së Vjetër”…

Delo.autor

JUVENTUS-FIORENTINA/ Allegri kërkon fitoren për titullin kampion (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment