Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Barcelona-Sevilla. Nis pjesa e dytë

Lionel Messi është sërish titullar për Barçën, pasi shkëlqeu kundër Interit në Champions League dhe tregoi se dëmtimi i takon të kaluarës.

Ai do të tentojë të lë gjurmë edhe në takimin e sotëm, sidomos pas dështimit të Atletico Madrid, për t’iu afruar Real Madridit në renditje.

Aktualisht, Reali prin në La Liga me 18 pikë, pesë më shumë se Barça 13 pikë.

 

 

LIVE/ Barcelona – Sevilla 3-0

 

MINUTA 46/ Nis sfida

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 35/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Ousmane Dembele.

MINUTA 32/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Arturo Vidal.

MINUTA 27/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Luis Suarez.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

“KEMI PËRDORUR STRATEGJITË TONA”/ Flet trajneri Egbo pas fitores: Çunat dhanë maksimumin, duhet…

Delo.autor

E PAPRITUR/ Nuk grumbullohet për ndeshjen, ish-futbollisti i Shqipërisë pozitiv me COVID-19

Delo.autor

SNAJPERI “BALOTELLI”/ Sulmuesi dhuron SPEKTAKËL dhe mahnit me gola “MAGJIK” (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment