Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Lille-Chelsea, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-1

Chelsea ka udhëtuar sonte në Lille ku do të përballet me skuadrën e këtij qyteti.

Frank Lampard, me skuadrën e tij të re, do të kërkojë fitoren si mysafir,  ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve për këtë vit.

Për këtë ai prapë i ka besuar lojtarëve të tij të ri.

Në sulm sot Lampard luan me Abraham kurse nga krahët ai do të ndihmohet nga Ëillian dhe Mount.

Kurse Lille në sulm do të luan me Osimhen i cili do të ndihmohet nga Bamba dhe Ikone nga krahët.

 

 

LIVE/ Lille – Chelsea 1-1

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 33/ Lille barazon shifrat me golin e shënuar nga Victor Osimhen.

MINUTA 22/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Tammy Abraham.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

“KËRCËNIMI I TRAJNERIT”/ ​Klopp paralajmëron transferime në janar

Delo.autor

URIM PËR NJERIUN E VEÇANTË/ Broja: Pas çdo mashkulli qëndron një femër, dhe kjo je ti (FOTO)

Delo.autor

RRËFEN DETAJE PERSONALE TË PAZBULUARA/ Ronaldo zgjedh sportin e preferuar, nuk është futbolli

Delo.autor

Leave a Comment