Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Liverpool-Tottenham. Rezultati 2-1

Pas fitores së Manchester City, Liverpooli është i obliguar të fitojë për të rritur sërish diferencën në tre pikë me rivalin kryesor për titull.

Por, për ta bërë këtë, duhet të djersiten shumë në fushë kundër një skuadre si është Tottenham.

Xherdan Shaqiri nuk është ende gati, ai sërish mungon për Liverpoolin.

Ndeshja mes Liverpool dhe Tottenham do të zhvillohet në “Anfield” nga ora 17:30.

 

LIVE/ Liverpool – Tottenham 2-1

 

MINUTA 75/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Mohamed Salah.

MINUTA 52/ Liverool barazon shifrat me golin e shënuar nga Jordan Henderson.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Tottenham kalon në avantazh me golin e shënuar nga Harry Kane.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

LIVERPOOL – BOURNEMOUTH/ Skuadra e Klopp kërkon fitoren e rradhës (FORMACIONET ZYRTARE)

Isa.Autor

Edin Dzeko: Roma po e ëndërron finalen e Ligës së Kampionëve

Sadik.Autor

LIVE/ Luftëtari-Tirana, Rast i pabesueshëm për Sentamun. Nuk shënon me portën e boshatisur

Delo.autor

Leave a Comment