Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Real Madrid-Brugge. Rezultati 1-2

Real Madridi dëshiron ta sigurojë fitoren e parë në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve sonte në “Santiago Bernabeu”, në ndeshjen kundër Club Brugge, që nis sonte në orën 18:55.

Ndeshja mes Real Madridit dhe Club Brugge është e vlefshme për javën e dytë të Grupit A të edicionit të ri të Ligës së Kampionëve. Në javën e parë, Real Madridi pësoi disfatë 3:0 kundër Paris Saint-Germainit, ndërsa Brugge mori barazim pa gola kundër Galatasarayt.

Real Madridi vjen në këtë ndeshje me më shumë vetëbesim, për shkak të formës së mirë që e ka shfaqur në ndeshjet e fundit të La Ligës. Skuadra e Zidane është në pozitën e parë të La Ligës dhe së fundi mori barazim pa gola si mysafir kundër Atletico Madridit.

Problemet në repartin e mbrojtjes së fundi duket se janë përmirësuar, pasi që skuadra madrilene e ka mbajtur portën e paprekur në tri ndeshjet e fundit.

Në anën tjetër, Brugge nuk ka pësuar disfatë që 17 ndeshje, përfshirë këtu ndeshjet në kuadër të Ligës së Kampionëve, ligës vendore dhe turneut parasezonal. Ecuria e tyre u jep vetëbesim, mirëpo sfida që e kanë përpara vetes mund të rezultojë të jetë shumë e vështirë për ta.

 

 

 

LIVE/ Real Madrid – Brugge 1-2

 

MINUTA 56/ Real Madrid ngushton shifrat me golin e shënuar nga Sergio Ramos.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 40/ Brugge dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Emmanuel Dennis.

MINUTA 12/ Brugge kalon në avantazh me golin e shënuar nga Emmanuel Dennis.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

Barcelona – Real Madrid, 10 yjet që do t’i mungojnë “El Clasicos”

Sadik.Autor

FITOI “TOPIN E ARTË” NË VITIN 2006/ Flet ikona e futbollit: Dua të kthehem në Europë…

Delo.autor

STATISTIKAT/ Atë që ka bërë Manchester City këtë muaj, rivali në Premier nuk e ka…

Delo.autor

Leave a Comment