Futboll Sport

PENALLTI “DHURATË” NË MINUTAT E FUNDIT/ Edin Dzeko “shpërthen” kundër arbitrit… (VIDEO)

Menjëherë pas ndeshjes së barazuar nga Roma përballë Borussia Monchengladbah, Edin Dzeko, sulmuesi verdhekuq, ka shpërthyer ndaj arbitrit i cili akordoi penallti për ekipin gjerman në minutat e fundit, duke gabuar totalisht.

Topi preku në fytyrën e Smalling, po për arbitrin kishte prekur dorën: një vendim absurd! “Eshtë një gabim i rëndë që në këto nivele nuk duhet të ndodhë, me dy pikë ndryshonte gjithçka! E pashë menjëherë që ishte fytyra e Smalling dhe jo dora. Me një fitore do ta kishim të lehtë. Nuk e kuptoj arbitrin, ai ishte shumë i sigurt. Madje, më tha se duhet të largoheshim, që ishte penallti. Të japësh një penallti kështu në fund është e papranueshme”.

Related posts

PO KALON NJË PERIUDHË TË VËSHTIRË/ Emre Can një “vrasës” i pavullnetshëm, ia thyen syzet tifozes në… (FOTO)

Delo.autor

U dhunua në Vlorë, asistenti Ilir Tartari bën kallëzim në polici (FOTO)

Sadik.Autor

“Robbery”si në kohët e vjetra dhe tripletë e Lewa-s, Bayern “fundos” Hamburgun

Q.Autor

Leave a Comment