Europa League Futboll Sport

ËSHTË “GARDIANI” I KLUBIT RENNES/ Thyhet rekordi i moshës në Europa League, debuton një fëmijë

Europa League ka thyer një rekord mbrëmjen e sotme. Portieri i Rennes, Pepe Bonet, është “Gardiani” më i ri që ka luajtur një ndeshje zyrtare në këtë kompeticion.

Bonet është 16 vjeç e 254 ditë dhe u detyrua të aktivizohej në momentin që portieri i parë Mendy doli me të kuqe në minutën e 5′. Rennes po humbet 0-1 në shtëpi ndaj Cluj me dy kartonë të kuq, por i riu po paraqitet mjaft mirë.

Related posts

Buffon zbulon emrat e futbollistëve më të “rrezikshëm” që ka pasur kundërshtar

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Man United bën gati 60 milionë euro për yllin e Fiorentinës, nuk është Chiesa

Isa.Autor

ZBULOHET FANELLA E JUVENTUSIT PËR SEZONIN E ARDHSHËM/ Tifozët revoltohen: E pështirë nëse…

Delo.autor

Leave a Comment