Futboll La Liga Sport

PROJEKTON GODITJEN E MADHE NË JANAR/ Gati 120 milionë euro për yllin e Atleticos…

Tibo Kurtua u transferua te Reali si një portier që do të garantonte portën për disa sezone. Por, vetëm këtë nuk po bën belgu, i cili po kalon një moment shumë të keq në karrierë.

Paraqitjet e tij jo të mira, kanë bërë që madrilenët të kërkojnë për një emër të madh për katërkëndëshin e tyre.

Siç raporton “Don Balon”, Florentino Perez, presidenti i Reali është gati të bëjë një goditje të bujshme në mërkato. Shuma prej 120 milionë eurosh do t’i ofrohet Atletikos, për të siguruar shërbimet e sllovenit të Atletikos së Madridt, Jan Oblak.

oblak

Nuk dihet se sa Atletiko mund ta shiste lojtarin, dhe aq më tepër tek armiqtë e betuar të Realit.

Oblak është 26-vjeç dhe është pjesë e Atletikos që në verën e vitit 2014, kur la Benfikën dhe Portugalinë për kryeqytetasit.

Related posts

GAFË NDAJ KAMPIONËVE TË EUROPËS/ “Gardiani” i Napolit shpëton autogolin e Hysajt (VIDEO)

Delo.autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA GJERMANIA/ Rangnick merr vendimin e papritur për Milanin

Delo.autor

SKEDINA E DITËS/ Ja SUPER ndeshjet që ju bëjnë MILIONER sot (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment