Futboll Sport

“TREGON SA RRUGË TË GJATË KAM…”/ Mane: Fakti që Messi më votoi për më të mirin

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, e ka pranuar se për të ka qenë kompliment madhështor që është votuar si futbollit më i mirë i FIFA-s nga superylli i Barcelonës, Lionel Messi.

Sulmuesi senegalez e mori votën kryesore nga Messi në votimin e muajit të kaluar, por ishte kapiteni argjentinas ai e në fund u shpall Lojtar më i Mirë i Vitit nga FIFA, transmeton Gazeta Express.

Mane, ndërkohë, përfundoi i pesti.

Bashkëlojtari i Manes, Virgil van Dijk u zgjodh lojtari i dytë më i mirë, para sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldos që doli i treti, dhe bashkëlojtarit te të kuqtë, Mohamed Salah, i cili u rendit i katërti.

Messi votoi për Ronaldon dhe bashkëlojtarin e vet të ri te Barça, Frenkie de Jong, po ashtu, ama ishte Mane ai që e mori votën kryesore nga argjentinasi.

“Është kompliment i madh kur Messi voton për ty”, tha Mane për Sunday Times.

“Nëse e shikoni nga kam ardhur, atëherë shihet se kam bërë rrugë të gjatë. Edhe ka qenë një kohë të gjatë në akademi, ia arrita të vij deri këtu”, shtoi ai.

“E gjitha që dua t’ua them fëmijëve është të punojnë fort dhe t’i realizojnë ëndrrat”, përfundoi ai.

Related posts

DOKUMENTAT E MARRËVESHJES/ Ronaldo e kishte pranuar fajin për përdhunimin e 32-vjeçares (FOTOT)

Isa.Autor

E sigurt/ Sulmuesi i Milan do të shkojë në La Liga tek klubi i…

Isa.Autor

SHKARKOHET MOURINHO/ Shifra që merr si dëmshpërblim është e frikshme…

Isa.Autor

Leave a Comment