Bundesliga Futboll Sport

U GËZUA GOLIN PËR DORTMUND/ Shikoni DËMTIMIT e trajnerit Favre pas FETIMIT (VIDEO)

Dortumundi mposhti me rezultatin 2-1 Gladbahun, në ndeshjen e vlefshme për 1/16 e Kupës së Gjermanisë.

Pjesa e parë u mbyll me rrjetat e paprekura për të dyja skuadrat, të cilat ne pjesën e dytë kërkonin me çdo kusht golin e avantazhit.

Ishte Thuram i cili shënoi në minutën e 71’ dhe i dhuroi avantazhin Gladbahut. Megjithatë avantazhi i miqve zgjati vetëm 6 minuta, pasi në minutën e 77’, Julian Brandt gjeti goli duke i dhënë barazimin Dortmundit.

Ishte përsëri Brandt, i cili në minutën e 80’, shënoi golin e avantazhit për verdhezinjtë. Pikërisht për këtë gol të shënuar nga gjermani, gëzimi ishte shumë i madh në stolin e Dortmundit.

Trajneri u gëzua shumë për këtë gol të shënuar, aq sa pësoi edhe një dëmtim gjatë festimit. Favre gjatë kërcimit për të festuar golin e ekipit të tij, pësoi një tërheqje muskulore në këmbën e tij të majtë.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

Related posts

SYNOJNË PËRFORCIME TË MËDHA/ Juventus gati 30 milionë euro për mbrojtësin e Premier…

Delo.autor

LËSHOHET “BOMBA” E RADHËS/ Nga Spanja zbulojnë: Atëherë do të largohet CR7 nga Juventus!

Delo.autor

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Napoli-Milan në “San Paolo”. Rezultati 1-3

Delo.autor

Leave a Comment