Champions League Futboll Sport

ZYRTARE/ UEFA shpall lojtarin më të mirë të javës në Champions

Pas ndeshjeve të xhiros së 3-të në fazën e grupeve të Champiosn Leagues, UEFA ka shpallur lojtarin më të mirë të javës.

Anësori i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka fituar këtë çmim pasi dhuroi spektakël në sfidën ndaj Atalantës.

Anglezi shënoi tre gola, si dhe dhuroi një asist. Sterling mposhti kandidaturat e Mbappe, i cili po ashtu realizoi tripletë, por edhe të Haland, me talentin e Salzburg që kishte shënuar dopietë në sfidën ndaj Napolit.

Related posts

Suso “besnik” ndaj kuqezinjve: As që e mendoj largimin nga Milani…

Sadik.Autor

Hënes I INATOSUR me futbollistin e Leverkusenit: Është i SËMURË MENDOR

Isa.Autor

“ËSHTË NJË NDESHJE E RËNDËSISHME”/ Flet Javier Zanetti: Kemi bërë një fillim të shkëlqyer, por…

Delo.autor

Leave a Comment