Ekskluzive Futboll La Liga Sport

BARCELONA-REAL MADRID/ Statistikat për 20 “El Clasico”-t e fundit, ja ekipi që përfituar më shumë orë pushimi

Duke pasur parasysh oraret e tyre të mbushura, Barcelona dhe Real Madrid zakonisht kanë vetëm disa ditë pushim përpara secilit Clasico dhe kjo do të jetë kur të takohen në 18 dhjetor, të Mërkurën pas një fundjave me përballje të tjera në La Liga.

Barcelona do të ketë 29 orë më shumë pushim pasi luajnë kundër Real Sociedad në orën 16:00 ditën e Shtunë, ndërsa Real Madrid ka një ndeshje kundër Valencias në orën 21:00 të dielën para kësaj mesjavë Clasico.

Por kush ka përfituar më shumë nga koha e pushimit gjatë 20 takimeve të Barcelonës kundër Real Madrid?

Në grafikun e mëposhtëm, koha e pushimit për 20 takimet e fundit – përfshirë dhe klasiken e ardhshme – tregohet, me portokalli do të thotë se ata kishin të njëjtën sasi kohe pushimi dhe jeshile që tregon se një skuadër kishte më shumë pushim, me numrin specifik të orëve renditur dhe ekipi përfitues.

Kishte nëntë raste me të njëjtin numër ditësh kohë pushimi dhe një që nuk mund të llogaritet vërtet pasi ishte në fillim të sezonit dhe ndeshjet e tyre të mëparshme ishin gjatë para-sezonit.

Nga 10 herë kur një skuadër ka pasur më shumë pushim, Real Madrid ishin skuadra që përfitonte në gjashtë raste dhe Barcelona në katër raste, edhe pse Barcelona ka qenë ato që kanë përfituar në katër nga gjashtë në të kaluarën.

Rezultatet përfundimtare për secilën nga ndeshjet janë renditur gjithashtu, duke zbuluar se skuadra me më shumë pushime fitoi në vetëm dy nga nëntë rastet e mëparshme kur një ekip arriti në ndeshje me një avantazh.

AlpeSport.al

Related posts

LIVE/ Liga e Kampionëve: Totenhemi përmbys PSV-në, shënon i përhershmi (VIDEO)

Isa.Autor

KORONAVIRUSI/ Në Egjipt luhet futboll me dyer të mbyllura, por fajin nuk e ka COVID-19!

Delo.autor

VALVERDE ZBULON SEKRETIN E “PLESHTIT”/ Ja çfarë bën argjentinasi në startin e ndeshjeve

Delo.autor

Leave a Comment