Ekskluzive Futboll La Liga Sport

ÇFARË PO NDODH ME BARCELONËN/ Nëntë gabimet që penalizuan Valverden

Pozicioni i Ernesto Valverde është përsëri në diskutim. Trajneri është dashur të merret me çështjen e shkarkimit të tij më parë, por është rikthyer pas humbjes së tyre zhgënjyese ndaj Levantes me rezultatin 3-1.

Trajneri e di se tifozët e kanë pritur mirë pasi që ai mundi Romën dhe Liverpoolin.

Barcelona u mposht nga Atletico, pastaj përsëri kundër Osasunas, Granada dhe tani Levante.

Rezultatet, nuk po tregojnë ndonjë besueshmëri të së kaluarës. Ata vazhdojnë të bëjnë të njëjtat gabime që duheshin korrigjuar.

Të shkëputur shkëputur

Ata kanë një tendencë që të bie ritmi para se të bëhet një lojë, dhe ato mund të munden plotësisht edhe me një avantazh minimal. Rasti i fundit ishte Levante.

Çështjet mbrojtëse

Kohët e fundit, ata kanë qenë të qartë për tu parë. Gerard Pique ishte veçanërisht agresiv ndaj Valencias.

Misteri në të majtë

Është e çuditshme që Valverde insiston të luajë me Nelson Semedo jashtë pozicionit në të majtë sesa të zgjedhë Junior Firpo.

Futbolli mungon … dhe Sergio Busquets

Ishte një çështje kohe, por mos luani si dikur. Busquets nuk është lojtari i dikurshëm dhe mesfusha e vuan këtë gjë.

Antoine Griezmann

Ish-sulmuesi i Atletico Madrid është padyshim një lojtar fantastik, por jo ende i qetë tek Barcelona.

Shumë shpërqendrime

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për udhëtime ndeshjesh ose pushime të shkurtra, lojtarët e Barcelonës udhëtojnë shumë larg në kohën e tyre të pushimit. Valverde nuk e sheh atë si një problem, por rezulton në bisedime.