Futboll Sport

E PAZAKONTË NË REAL MADRID-PSG/ Gjyqtari jep karton të kuq dhe penallti, por i anullon me VAR

Një episod i çuditshëm ndodhi në fundin e pjesës së parë mes Realit të Madridit dhe PSG, që zhvillohet në Champions mbrëmjen e sotme.

kurtuaa

Pas një faulli të Kurtua ndaj Ikardit, arbitri Artur Dias akordoi faull jashtë zonës, edhe pse ajo ishte brenda saj. Arbitri i tregoi edhe kartonin e kuq portierit belg të Realit.

Por, ai u thirr më pas në VAR, dhe duke parë të gjithë aksionin, anuloi çdo vendim të tij, pasi vuri re një faull ndaj Marselos në mein e fushës, ndërkohë që ky rast shkaktoi edhe shumë polemika në fushën e blertë.

Related posts

SFIDA NDAJ TIRANËS/ Trajneri Ilir Daja: Nesër do të futemi në fushë për të marrë tre pikët

Isa.Autor

Icardi nuk pranon rinovimin, Reali, PSG-ja dhe United hidhen në sulm

Q.Autor

FORMACIONET/ Bernabeu bëhet GATI për finalen e superclasicos River – Boca (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment