Futboll Sport

FOTOLAJM/ Mediat italiane magjepsen nga “Arena Kombëtare: Të dielën pagëzohet “Wembley” i Ballkanit me…

Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht rreth çështjes së inaugurimit të stadiumit “Arena Kombëtare”, ditën e dielë ndaj Francës.

Është “Corriere dello Sport”, që në versionin print, i ka kushtuar një artikull të konsiderueshëm, me titullin: “Hapet stadiumi i ri me Ceferinin dhe Francën”. cor

cor2

Më tej, jepen të dhëna rreth stadiumit, kapacitetit, si dhe emrit të ri komercial që pritet të marrë, ndërsa nuk lihet pa përmendur edhe kulla e stadiumit.

Ndërkohë, një artikull i ka kushtuar edhe torinezja “Tuttosport”. Shkrimi rreth stadiumit të ri në Shqipëri hapet me titullin: “Uembli i Ballkanit në pagëzim. Të dielën në Tiranë për Shqipëri-Francë, inaugurohet stadiumi i projektuar nga një arkitekt italian”.

74674467_704040666774458_7334387193202343936_n

Related posts

“DUA TA MPOSHT REAL MADRID”/ Guardiola: Benzema? Një nga të shumtit…

Delo.autor

Fernando Hierro: Nuk do të luajmë 11 kundër 11, por ndaj një stadiumi të tërë

Sadik.Autor

Magjistari Toni Kros: Donin që Gjermania të eliminohej, por ne…

Sadik.Autor

Leave a Comment