Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“KOSOVARËT KANË HAPUR SHTËPITË PËR NJERËZIT E PREKUR”/ Etrit Berisha flet për situatën: Familjarët e mi dolën natën në rrugë…

Situata e vështirë në Shqipëri ka ngjallur ankth tek të gjithë shqiptarët, kudo që ata ndodhen.berisha spal1

Për këtë gjendje kaq të vështirë ka folur edhe portieri i Shqipërisë, Etrit Berisha, i cili në një intervistë të dhënë për mediat italiane është shprehur se shumë kosovarë kanë hapur dyert për shqiptarët e prekur nga tërmeti. “Tërmeti që ka goditur Shqipërinë është një tragjedi e madhe, sepse lëkundjet vetëm vazhdojnë, nuk ndalojnë. Populli është i frikësuar nga kjo situatë, dhe e keqja është se ato vazhdojnë.

Ndihma po vjen nga të gjitha anët, dhe në veçanti populli kosovar po ndihmon shumë. Ata kanë filluar të marrin në shtëpitë e tyre shumë shqiptarë që janë prekur nga tërmeti. Në këtë situatë kaq të vështirë, ky gjest është shumë i bukur. Gjithashtu edhe Lacio ka qenë gjithmonë afër këtyre situatave. Ata kanë filluar të mbledhin fonde dhe me këtë gjest kanë treguar se janë një klub i madh dhe një ekip që gjithmonë është i gatshëm të ndihmojë.

Kam folur me miq në Durrës dhe më kanë thënë se kishte lëkundje për 30 sekonda, të cilat dukeshin se nuk do të mbaronin kurrë. Edhe familjarët e mi që ndodhen në Prishtinë i kanë ndjerë lëkundjet dhe dolën në rrugë natën duke qëndruar në makina, për të qenë më të sigurt.”, u shpreh Etrit Berisha.

Related posts

ZBULOHET SHPENZIMI I ÇMENDUR I BARCELONËS/ Pagoi 15 milionë euro për lojtarin e Atleticos që nuk e bleu kurrë

Delo.autor

Tevez: U riktheva në Argjentinë për të shkuar në Botëror

Q.Autor

Strakosha do të “ngrohë” stolin lacial, kuqeziu do shijoj sfidën si spektator

Isa.Autor

Leave a Comment