Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Barcelona-Celta Vigo. Rezultati 4-1

Pritet të nisë sfida mes Barcelonës dhe Celta Vigos që do të zhvillohet në “Camp Nou” nga ora 21:00.

Në mungesë të Luis Suarez, në sulm për Barcelonën starton 17-vjeçari, Ansu Fati, bashkë me Lionel Messin dhe Antoine Griezmannin.

 

LIVE/ Barcelona – Celta Vigo 4-1

 

MINUTA 85/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Sergio Busquets.

MINUTA 48/ Barcelona dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Lionel Messi.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+2/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lionel Messi.

MINUTA 42/ Celta Vigo barazon shifrat me golin e shënuar nga Lucas Olaza.

MINUTA 23/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lionel Messi me penallti.

MINUTA 1/ Nis sfida

 

Formacionet zyrtare:

Barcelona:

Celta Vigo:

Related posts

BOLT SHFRENON FANTAZINË/ MESSIN nuk e arrijë dot, do bëhem si RONALDO

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Inter-Parma. Rezultati 2-2

Delo.autor

LIVE/ Starton sfida mes Bylis dhe Vllaznisë

Delo.autor

Leave a Comment