Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Inter-Verona. Mbyllet pjesa e parë

Interi luan këtë pasdite sfidën e vlefshme për javën e 12-të në Seria A, përballë Veronës.

Ekipi i Antonio Kontes vazhdon ndjekjen e Juventusit kryesues, dhe në shtëpi nuk lejohen hapat fals. Italiani ka zgjedhur Basonin titullar në mbrojtje, krah De Vraj e Shkrinjiar, ndërkohë që në mesfushë Lazaro e Biragi nga krahët, e në qendër tresha Barela-Brozoviç-Vesino.

Në sulm, dyshja e përhershme, Lukaku dhe Lautaro Martinez. Nga ana tjetër, Verona është mbrojtja më e mirë e kampionatit, por këtë takim nuk do të ketë shërbimet e Marash Kumbullës,  i dëmtuar për disa ditë. Ndërkohë, titullar vazhdon të jetë Amir Rrahmani.

 

18:00 | Inter-Verona 0-1

 

MINUTA 19/ Verona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Valerio Verre me 11-metërsh.

MINUTA 1/ Nis sfida

FORMACIONET

Capture

Related posts

FESTA E ÇMENDUR/ Notarja italiane feston 30-vjetorin me foto NUDO në…

Isa.Autor

LeBron James: Për të ardhmen time do të vendosë familja

Sadik.Autor

MERR FUND DILEMA/ Modric i pashitshëm, REALI NUK do të pranojë asnjë ofertë

Isa.Autor

Leave a Comment