Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet super ndeshja Bayern Munich-Dortmund. Rezultati 2-0

Bajerni i Mynihut dhe Borusia e Dortmundit, zhvillojnë mes tyre këtë pasdite sfidën e vlefshme për javën e 11-të në Bundesligë, dhe njëkohësisht një provë e vërtetë titulli.

Ekipi bavarez, me në krye trajnerin Flik, pas largimit të Kovaçit, vjen nga një humbje turpëruese 5-1 javën e kaluar ndaj Aintrahtit të Frankfurtit, dhe është plot 4 pikë larg kreut, dhe kërkohet menjëherë reagimi.

Nga ana tjetër, Borusia e Lusien Favre, ka një pikë më shumë se Bajerni në klasifikim, dhe morali është mjaft i lartë në kampin verdhezi, veçanërisht pas fitores me përmbysje në Champions ndaj Interit, edhe pse transferta në “Alianz Arena” është mjaft e vështirë.

 

18:30 | LIVE/ Bayern Munich – Borussia Dortmund 2-0

 

 

MINUTA 47/ Bayern Munich dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Serge Gnabry.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 17/ Bayern kalon në avantazh me golin e shënuar nga Robert Lewandowski.

MINUTA 1/ Nis sfida

FORMACIONET

a

Related posts

Pacquiao rikthehet kampion bote, mposht me “KO” rivalin argjentinas

Sadik.Autor

FITORJA E SHQIPËRISË NDAJ IZRAELIT/ Mediat vendase dhe ato ndërkombëtare i bëjnë jehonë

Isa.Autor

I DHA FITOREN KUKËSIT/ Rexhinaldo: Jam sulmues, por ja pse lëviz në të gjithë…

Isa.Autor

Leave a Comment