Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Lokomotiv Moscow-Juventus. Rezultati 1-2

Juventusi do të luajë në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës për fazën e grupeve të Champions League, teksa tashmë është publikuar edhe formacioni zyrtar.

Maurizio Sarri ka qëndruar besnik modulit të përhershëm 4-3-1-2, ku Higuain ka fituar balotazhin me Dybala në sulm. Ndryshime dhe në mbrojtje, ku luan Danilo në krah, ndërsa në qendër vendosen Rugani dhe Bonucci. Gjithashtu në mesfushë ka risi, ku luan si titullar Rabiot dhe në stol është Bentacur.

 

LIVE/ Lokomotiv Moscow – Juventus 1-2

 

 

MINUTA 90+3/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Douglas Costa.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 12/ Lokomotiv Moscow barazon shifrat me golin e shënuar nga Aleksey Miranchuk.

MINUTA 4/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Aaron Ramsey.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

SHPREH ECURINË E PËRKRYER TË ARSENAL/ Granit Xhaka: 21 ndeshje pa humbje, Mendoj se është…

Isa.Autor

U TËRHOQ NGA FUTBOLLI NJË VIT MË PARË/ Ronaldinhon kërkojnë ta rikthejnë sërish në fushë…

Delo.autor

I JASHTËZAKONSHËM/ Biglia realizon një super gol dhe shpërthen në lot (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment