Futboll Sport

“LUTUNI PËR SHQIPËRINË/” Klubi spanjoll solidarizohet me gjestin domethënës

Lojtarët e Fc Malaga kanë veshur fanella para ndeshjes me Numancia fanella me mbishkrimin ‘Lutuni për Shqipërinë’. Mesazhi ishte shkruar e zeza mbi të bardhë në anglisht në bluzat e tyre, aty ku luajnë dhe dy lojtarët shqiptarë Armando Sadiku dhe Keidi bare.

Shumë ekipe në gjithë botën janë solidarizuar me familjarët e viktimave nga tërmet 6,4 ballë i 26 nëntorit në Shqipëri por ky është reagimi i parë nga Spanja. Ndërkohë FC Malaga në faqen zyrtare shkruan: Sonte donim të hidheshim në fushë në Lojs Pajaritos me një mesazh mbështetjeje për viktimat e tërmetit në Shqipëri”

 

Related posts

LIVE/ Man City – Tottenham, Lucas Moura barazon gjithçka (VIDEO)

bora.autor

LEGJENDA E TENISIT/ Federer zbulon ëndrrën sekrete në grand slamin e Wimbledonit

Sadik.Autor

Futbollisti shqiptar i Zvicrës, pas takimit të mbrëmshëm thirret për testin anti-doping (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment