Futboll Sport

“PAMJET QË BËNË XHIRON E BOTËS”/ Ja 11 dëmtimet më të frikshme në Premier League (FOTO)

Pamjet e dëmtimit të Andre Gomes bën xhiron e botës.

Mesfushori i Everton pësoi një dëmtim të tmerrshëm të këmbës, pas një ndërhyrje nga Son Heung-min dhe Serge Aurier, i pari u ndëshkua me karton të kuq.

Lëndimi i mesfushorit portugez ka bërë të kujtojmë disa nga dëmtimet më të rënda në historinë e Premier League.

Më poshtë keni dhe 11 dëmtimet më të frikshme në Premier League

1. Gary Mabbutt – Gati sa nuk humbi syrin (1993)
Koha e rikuperimit: Tre muaj

Image

2. David Busst – Frakturë në të dyja këmbët (1996)
Koha e rikuperimit: Nuk luajti asnjëherë më

Image

3. Luc Nilis – Frakturë në të dyja këmbët (2000)
Koha e rikuperimit: Nuk luajti asnjëherë më

Image

4. Alf-Inge Haaland – Lëndim i tmerrshëm i gjurit (2001)
Koha e rikuperimit: Disa ditë (teknikisht)

Image

5. Dëmtimi i Djibril Cisses(2004)
Koha e rikuperimit: Shtatë muaj

Image

6. Pedro Mendes – U rrëzua dhe pësoi humbje të vetdijës (2006)
Koha e rikuperimit: Lirohet ditën tjetër

Image

7. Petr Cech – Frakturë e kafkës (2006)
Koha e rikuperimit: Tre muaj

Image

8. Eduardo – Këmbë e thyer dhe ndrydhje e kyçit (2008)
Koha e rikuperimit: Një vit

Image

9. Aaron Ramsey – Frakturë e të dyja këmbëve (2010)
Koha e rikuperimit: Tetë muaj

Image10. Hatem Ben Arfa – Frakturë e të dyja këmbëve (2010)
Koha e rikuperimit: Tetë muaj

Image

11. Ryan Mason – Kafkë e thyer (2017)
Koha e rikuperimit: Nuk luajti asnjëherë më

Image

Related posts

Borini: Benevento është skuadër e rrezikshëme

Sadik.Autor

PAS FITORES NDAJ TOTTENHAMIT/ Solskjaer vendos rekord: Ky ishte plani, na lejohet të kemi atë portier

Delo.autor

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ PARMËS/ Gattuso TREMBET: Duhet të jemi shumë të saktë, sepse…

Delo.autor

Leave a Comment