Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

TËRMETI QË SHKUND SHQIPËRINË/ Nga Shaqiri te Granit Xhaka. Lutje dhe solidarizim për të prekurit (FOTO)

Tërmeti i parë i fuqishëm i magnitudës 6.4 goditi Shqipërinë rreth orës 03:50 të ditës së martë dhe kishte epiqendrën në Detin Adriatik, 40 km larg kryeqytetit, Tiranës dhe 10 km në veri të Durrësit. Lëkundje të tjera më të lehta janë ndjerë pas tij. Një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar edhe në orën 7:10 me magnitudë 5.4.

Gjendje e jashtëzakonshme në vendin tonë, teksa raportohet për disa persona të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.   Të shumtë kanë qenë futbollistët shqiptarë që janë solidarizuar me ngjarjen e rëndë, teksa kanë shfrytëzuar rrjetet sociale, për t’iu gjendur pranë të prekurve nga tërmetit, me lutje!

Nga Xherdan Shaqiri te Granit Xhaka, ja disa prej futbollistëve që janë solidarizuar me ngjarjen e rëndë

Shaqiri

xHAKA

76908114_519683008683960_50501376517603328_n-1-338x600 Gjimshiti Hyka cEKICI tAULANT Mavraj5 Lenjani

PANORAMASPORT.AL

Related posts

POLEMIKAT PAS GOLIT TË DYSHIMTË NË CHAMPIONS/ Llorente pranon: E preka topin me dorë, mendova se…

Delo.autor

RRITJA E NUMRIT TË INFEKTUARVE/ Frika nga COVID-19, Seria A me plan rezervë

Delo.autor

Gaboi te goli i Partizanit, Imami kërkon falje publikisht

Q.Autor

Leave a Comment